Välkommen till KBK P-08 (U16)
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Kungsladugårds BK 2 | 5 | 12 |
2. Sävedalens IF Blå | 4 | 12 |
3. Öjersjö IF Blå | 4 | 9 |
4. Lerums IS 2 | 4 | 7 |
5. Backatorp IF | 4 | 6 |
6. Partille IF FK Vit | 4 | 6 |
7. Ale United | 5 | 6 |
8. Kongahälla/Kareby | 3 | 4 |
9. Hovås Billdal IF Röd | 4 | 3 |
10. Lerkils IF | 4 | 3 |
11. IF Mölndal Fotboll Röd | 3 | 3 |
12. IK Zenith | 4 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Landvetter IS Grön | 4 | 10 |
2. Sävedalens IF Vit | 3 | 9 |
3. Ytterby IS Vit | 4 | 9 |
4. Jonsereds IF | 4 | 7 |
5. Kungsladugårds BK 1 | 2 | 6 |
6. Lerums IS 1 | 2 | 6 |
7. Lindome GIF | 4 | 6 |
8. Mölnlycke IF Svart | 4 | 6 |
9. Qviding FIF Vit | 4 | 5 |
10. Partille IF FK Röd | 3 | 3 |
11. Hovås Billdal IF Vit | 2 | 3 |
12. Utbynäs SK Gul | 4 | 1 |
13. Eriksbergs IF Blå | 3 | 1 |
14. Sjövalla FK/Mölnlycke IS | 3 | 0 |
15. Örgryte IS Fotboll | 4 | 0 |
16. Angered MBIK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Herrestads AIF | 5 | 12 |
2. Kinna IF | 4 | 12 |
3. Husqvarna FF | 4 | 9 |
4. Utsiktens BK | 4 | 6 |
5. Jönköpings Södra IF | 3 | 6 |
6. Gerdskens BK | 4 | 6 |
7. Norrby IF | 4 | 6 |
8. Kungsladugårds BK | 5 | 6 |
9. Skövde AIK | 5 | 3 |
10. IFK Uddevalla | 5 | 3 |
11. Backatorp IF | 3 | 0 |
12. Vänersborgs FK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Örgryte IS Fotboll (P16) | 5 | 12 |
2. Utsiktens BK/Näsets SK (P16) | 5 | 11 |
3. BK Häcken (P16) | 5 | 10 |
4. Kungsladugårds BK (P16) | 5 | 6 |
5. Varbergs BoIS FC (P16) | 5 | 3 |
6. Falkenbergs FF (P16) | 5 | 1 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Floda BoIF Vit | 16 | 30 |
2. Kungsladugårds BK 2 | 16 | 30 |
3. Hovås Billdal IF Röd | 16 | 29 |
4. Lunden Överås BK Vit | 16 | 26 |
5. Landvetter IS Vit | 16 | 24 |
6. Ytterby IS Röd | 16 | 20 |
7. Jonsereds IF Gul | 16 | 19 |
8. Hisingsbacka FC Svart | 16 | 15 |
9. Torslanda IK Röd | 16 | 12 |
10. Lindome GIF Svart | 0 | 0 |
11. Majorna FC | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IFK Göteborg | 17 | 45 |
2. Örgryte IS Fotboll Röd | 17 | 45 |
3. GAIS | 17 | 39 |
4. Kungsladugårds BK 1 | 17 | 38 |
5. Qviding FIF Vinröd | 16 | 36 |
6. BK Häcken Svart | 17 | 34 |
7. Sävedalens IF Vit | 17 | 32 |
8. Floda BoIF Blå | 17 | 25 |
9. Lundby IF | 17 | 24 |
10. Lerums IS 1 | 17 | 23 |
11. Backatorp IF Svart | 17 | 23 |
12. Mölnlycke IF Svart | 17 | 19 |
13. Landvetter IS Grön | 17 | 13 |
14. Hovås Billdal IF Vit | 17 | 11 |
15. Askims IK Svart | 17 | 11 |
16. Näsets SK Gul | 17 | 9 |
17. Eriksbergs IF Blå | 17 | 7 |
18. Kärra KIF Gul | 16 | 6 |
Fotbollsskolan 2024 - anmälan öppen!
2 maj
Medlemsdagar Intersport
22 apr
Uppstart födda 2019
8 apr
Fixardag KBK nu på lördag
26 mar
Påminnelse - årsmöte 2024
19 mar
Medlemsavgiften fakturerad
18 mar
Kallelse till årsmöte 19/3 kl 18:00
27 feb
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Truppen för 2024 är full men du kan ändå visa ditt intresse här nedan.
Om du vill provspela med oss så fyll i ansökan via länken nedan.
Tis 14/5
20:00-21:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Ons 15/5
19:00-21:00 |
Veo
VEO |
Ons 15/5
19:45-21:45 |
Match mot Lerkils IF
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 16/5
18:00-19:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 16/5
19:00-21:00 |
Veo
VEO |
Tor 16/5
19:45-21:45 |
Match mot Hovås Billdal IF Vit
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 17/5
18:30-21:00 |
Veo
VEO |
Fre 17/5
19:15-21:15 |
Match mot Backatorp IF
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Mån 20/5
18:30-20:00 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Tis 21/5
20:00-21:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Tor 23/5
18:00-19:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 23/5
19:45-21:45 |
Match mot Sävedalens IF Vit
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 24/5
19:00-21:00 |
Match mot Kinna IF
Viskavallen A |
Fre 24/5
19:45-21:45 |
Match mot Hovås Billdal IF Röd
Hovås Billdal Arena 1 |
Mån 27/5
18:30-20:00 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Tis 28/5
20:00-21:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Ons 29/5
20:00-22:00 |
Match mot Norrby IF
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Ons 29/5
20:15-22:15 |
Match mot Qviding FIF Vit
Härlanda Park 2 Konstgräs |
Tor 30/5
18:00-19:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 31/5
19:15-21:15 |
Match mot Kongahälla/Kareby
Apelsinplan 2 Konstgräs |