Välkommen till KBK P-08 (U16)
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Backatorp IF | 0 | 0 |
2. Gerdskens BK | 0 | 0 |
3. Herrestads AIF | 0 | 0 |
4. Husqvarna FF | 0 | 0 |
5. IFK Uddevalla | 0 | 0 |
6. Jönköpings Södra IF | 0 | 0 |
7. Kinna IF | 0 | 0 |
8. Kungsladugårds BK | 0 | 0 |
9. Norrby IF | 0 | 0 |
10. Skövde AIK | 0 | 0 |
11. Utsiktens BK | 0 | 0 |
12. Vänersborgs FK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Floda BoIF Vit | 16 | 30 |
2. Kungsladugårds BK 2 | 16 | 30 |
3. Hovås Billdal IF Röd | 16 | 29 |
4. Lunden Överås BK Vit | 16 | 26 |
5. Landvetter IS Vit | 16 | 24 |
6. Ytterby IS Röd | 16 | 20 |
7. Jonsereds IF Gul | 16 | 19 |
8. Hisingsbacka FC Svart | 16 | 15 |
9. Torslanda IK Röd | 16 | 12 |
10. Lindome GIF Svart | 0 | 0 |
11. Majorna FC | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IFK Göteborg | 17 | 45 |
2. Örgryte IS Fotboll Röd | 17 | 45 |
3. GAIS | 17 | 39 |
4. Kungsladugårds BK 1 | 17 | 38 |
5. Qviding FIF Vinröd | 16 | 36 |
6. BK Häcken Svart | 17 | 34 |
7. Sävedalens IF Vit | 17 | 32 |
8. Floda BoIF Blå | 17 | 25 |
9. Lundby IF | 17 | 24 |
10. Lerums IS 1 | 17 | 23 |
11. Backatorp IF Svart | 17 | 23 |
12. Mölnlycke IF Svart | 17 | 19 |
13. Landvetter IS Grön | 17 | 13 |
14. Hovås Billdal IF Vit | 17 | 11 |
15. Askims IK Svart | 17 | 11 |
16. Näsets SK Gul | 17 | 9 |
17. Eriksbergs IF Blå | 17 | 7 |
18. Kärra KIF Gul | 16 | 6 |
Fixardag KBK
26 mar
Påminnelse - årsmöte 2024
19 mar
Medlemsavgiften fakturerad
18 mar
Kallelse till årsmöte 19/3 kl 18:00
27 feb
Medlems- och träningsavgift 2024
19 feb
Uppdatera personuppgifter
26 jan
Renovering klubbhuset
24 jan
Matchtröja 2024
15 jan
Begravning Stibben
23 dec 2023
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Truppen för 2024 är full men du kan ändå visa ditt intresse här nedan.
Om du vill provspela med oss så fyll i ansökan via länken nedan.
Tor 28/3
18:30-20:00 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Lör 30/3
00:00-23:59 |
Future Cup
Göteborg |
Lör 30/3
11:30-20:00 |
Veo
VEO |
Sön 31/3
00:00-23:59 |
Future Cup
Göteborg |
Sön 31/3
11:30-20:00 |
Veo
VEO |
Mån 1/4
00:00-23:59 |
Future Cup
Göteborg |
Mån 1/4
09:00-16:00 |
Veo
VEO |
Tor 4/4
08:30-23:59 |
Träningsläger Danmark 4-6 april
Danmark |
Fre 5/4
00:00-23:59 |
Träningsläger Danmark
Danmark |
Lör 6/4
00:00-23:59 |
Träningsläger Danmark
Danmark |
Sön 7/4
12:15-15:00 |
Träningsmatch UEFA B utbildning
Hjällbovallen 21 konstgräs |
Mån 8/4
18:30-20:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tis 9/4
19:30-21:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 11/4
18:00-20:00 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 12/4
15:00-21:00 |
Veo
VEO |
Fre 12/4
19:00-21:00 |
Match mot Norrby IF
Ramnavallen konstgräs |
Fre 12/4
19:15-21:15 |
Match mot Lerums IS 1
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Sön 14/4
16:00-19:00 |
Veo
VEO |
Sön 14/4
17:15-19:15 |
Match mot Partille IF FK Vit
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Mån 15/4
18:30-20:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |