Välkommen till KBK P-08 (U16)
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Backatorp IF | 0 | 0 |
2. Gerdskens BK | 0 | 0 |
3. Herrestads AIF | 0 | 0 |
4. Husqvarna FF | 0 | 0 |
5. IFK Uddevalla | 0 | 0 |
6. Jönköpings Södra IF | 0 | 0 |
7. Kinna IF | 0 | 0 |
8. Kungsladugårds BK | 0 | 0 |
9. Norrby IF | 0 | 0 |
10. Skövde AIK | 0 | 0 |
11. Utsiktens BK | 0 | 0 |
12. Vänersborgs FK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Floda BoIF Vit | 16 | 30 |
2. Kungsladugårds BK 2 | 16 | 30 |
3. Hovås Billdal IF Röd | 16 | 29 |
4. Lunden Överås BK Vit | 16 | 26 |
5. Landvetter IS Vit | 16 | 24 |
6. Ytterby IS Röd | 16 | 20 |
7. Jonsereds IF Gul | 16 | 19 |
8. Hisingsbacka FC Svart | 16 | 15 |
9. Torslanda IK Röd | 16 | 12 |
10. Lindome GIF Svart | 0 | 0 |
11. Majorna FC | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IFK Göteborg | 17 | 45 |
2. Örgryte IS Fotboll Röd | 17 | 45 |
3. GAIS | 17 | 39 |
4. Kungsladugårds BK 1 | 17 | 38 |
5. Qviding FIF Vinröd | 16 | 36 |
6. BK Häcken Svart | 17 | 34 |
7. Sävedalens IF Vit | 17 | 32 |
8. Floda BoIF Blå | 17 | 25 |
9. Lundby IF | 17 | 24 |
10. Lerums IS 1 | 17 | 23 |
11. Backatorp IF Svart | 17 | 23 |
12. Mölnlycke IF Svart | 17 | 19 |
13. Landvetter IS Grön | 17 | 13 |
14. Hovås Billdal IF Vit | 17 | 11 |
15. Askims IK Svart | 17 | 11 |
16. Näsets SK Gul | 17 | 9 |
17. Eriksbergs IF Blå | 17 | 7 |
18. Kärra KIF Gul | 16 | 6 |
Påminnelse - årsmöte 2024
Idag, 05:40
Medlemsavgiften fakturerad
Igår, 13:54
Kallelse till årsmöte 19/3 kl 18:00
27 feb
Medlems- och träningsavgift 2024
19 feb
Uppdatera personuppgifter
26 jan
Renovering klubbhuset
24 jan
Matchtröja 2024
15 jan
Begravning Stibben
23 dec 2023
Målvaktscamp 13-14 Januari.
18 dec 2023
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Truppen för 2024 är full men du kan ändå visa ditt intresse här nedan.
Om du vill provspela med oss så fyll i ansökan via länken nedan.
Tis 19/3
18:00-19:30 |
Årsmöte 2024
Apelsinplan Klubbstugan |
Tis 19/3
20:00-21:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 21/3
18:30-20:00 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Lör 23/3
16:00-18:00 |
Träningsmatch vs Lerum
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Lör 23/3
16:00-18:00 |
Match mot Lerums IS (P08)
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Lör 23/3
16:00-18:00 |
Match mot Lerums IS (P08)
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Sön 24/3
13:00-15:00 |
Match mot Backatorp IF (P08)
Lillhagsplan |
Mån 25/3
18:30-20:00 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tis 26/3
20:00-21:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 28/3
18:30-20:00 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Lör 30/3
00:00-23:59 |
Future Cup
Göteborg |
Sön 31/3
00:00-23:59 |
Future Cup
Göteborg |
Mån 1/4
00:00-23:59 |
Future Cup
Göteborg |
Tor 4/4
08:30-23:59 |
Träningsläger Danmark 4-6 april
Danmark |
Fre 5/4
00:00-23:59 |
Träningsläger Danmark
Danmark |
Lör 6/4
00:00-23:59 |
Träningsläger Danmark
Danmark |
Mån 8/4
18:30-20:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tis 9/4
19:30-21:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 11/4
18:00-20:00 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 12/4
19:00-21:00 |
Match mot Norrby IF
Ramnavallen konstgräs |