Välkommen till KBK P-08 (U16)
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Backatorp IF | 2 | 6 |
2. Kungsladugårds BK 2 | 1 | 3 |
3. Partille IF FK Vit | 2 | 3 |
4. Sävedalens IF Blå | 1 | 3 |
5. Öjersjö IF Blå | 1 | 3 |
6. Ale United | 2 | 3 |
7. IF Mölndal Fotboll Röd | 0 | 0 |
8. Kongahälla/Kareby | 0 | 0 |
9. Lerums IS 2 | 1 | 0 |
10. IK Zenith | 1 | 0 |
11. Hovås Billdal IF Röd | 2 | 0 |
12. Lerkils IF | 1 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Ytterby IS Vit | 1 | 3 |
2. Mölnlycke IF Svart | 1 | 3 |
3. Sävedalens IF Vit | 1 | 3 |
4. Hovås Billdal IF Vit | 1 | 3 |
5. Landvetter IS Grön | 1 | 1 |
6. Qviding FIF Vit | 1 | 1 |
7. Jonsereds IF | 1 | 1 |
8. Utbynäs SK Gul | 1 | 1 |
9. Eriksbergs IF Blå | 0 | 0 |
10. Kungsladugårds BK 1 | 0 | 0 |
11. Lerums IS 1 | 0 | 0 |
12. Sjövalla FK/Mölnlycke IS | 1 | 0 |
13. Lindome GIF | 1 | 0 |
14. Partille IF FK Röd | 1 | 0 |
15. Örgryte IS Fotboll | 1 | 0 |
16. Angered MBIK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Herrestads AIF | 1 | 3 |
2. Gerdskens BK | 1 | 3 |
3. Husqvarna FF | 1 | 3 |
4. Kinna IF | 1 | 3 |
5. Norrby IF | 1 | 3 |
6. Jönköpings Södra IF | 0 | 0 |
7. Skövde AIK | 1 | 0 |
8. Kungsladugårds BK | 1 | 0 |
9. Utsiktens BK | 1 | 0 |
10. Backatorp IF | 1 | 0 |
11. IFK Uddevalla | 1 | 0 |
12. Vänersborgs FK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Örgryte IS Fotboll (P16) | 5 | 12 |
2. Utsiktens BK/Näsets SK (P16) | 5 | 11 |
3. BK Häcken (P16) | 5 | 10 |
4. Kungsladugårds BK (P16) | 5 | 6 |
5. Varbergs BoIS FC (P16) | 5 | 3 |
6. Falkenbergs FF (P16) | 5 | 1 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Floda BoIF Vit | 16 | 30 |
2. Kungsladugårds BK 2 | 16 | 30 |
3. Hovås Billdal IF Röd | 16 | 29 |
4. Lunden Överås BK Vit | 16 | 26 |
5. Landvetter IS Vit | 16 | 24 |
6. Ytterby IS Röd | 16 | 20 |
7. Jonsereds IF Gul | 16 | 19 |
8. Hisingsbacka FC Svart | 16 | 15 |
9. Torslanda IK Röd | 16 | 12 |
10. Lindome GIF Svart | 0 | 0 |
11. Majorna FC | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IFK Göteborg | 17 | 45 |
2. Örgryte IS Fotboll Röd | 17 | 45 |
3. GAIS | 17 | 39 |
4. Kungsladugårds BK 1 | 17 | 38 |
5. Qviding FIF Vinröd | 16 | 36 |
6. BK Häcken Svart | 17 | 34 |
7. Sävedalens IF Vit | 17 | 32 |
8. Floda BoIF Blå | 17 | 25 |
9. Lundby IF | 17 | 24 |
10. Lerums IS 1 | 17 | 23 |
11. Backatorp IF Svart | 17 | 23 |
12. Mölnlycke IF Svart | 17 | 19 |
13. Landvetter IS Grön | 17 | 13 |
14. Hovås Billdal IF Vit | 17 | 11 |
15. Askims IK Svart | 17 | 11 |
16. Näsets SK Gul | 17 | 9 |
17. Eriksbergs IF Blå | 17 | 7 |
18. Kärra KIF Gul | 16 | 6 |
Uppstart födda 2019
8 apr
Fixardag KBK
26 mar
Påminnelse - årsmöte 2024
19 mar
Medlemsavgiften fakturerad
18 mar
Kallelse till årsmöte 19/3 kl 18:00
27 feb
Medlems- och träningsavgift 2024
19 feb
Uppdatera personuppgifter
26 jan
Renovering klubbhuset
24 jan
Matchtröja 2024
15 jan
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Truppen för 2024 är full men du kan ändå visa ditt intresse här nedan.
Om du vill provspela med oss så fyll i ansökan via länken nedan.
Tor 18/4
18:00-20:00 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 19/4
17:00-20:00 |
Veo
VEO |
Fre 19/4
18:45-20:45 |
Match mot IK Zenith
Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen) |
Lör 20/4
16:00-18:00 |
Veo
VEO |
Lör 20/4
16:15-18:15 |
Match mot Skövde AIK
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Sön 21/4
17:00-20:00 |
Veo
VEO |
Sön 21/4
18:15-20:15 |
Match mot Eriksbergs IF Blå
Rosenhill |
Mån 22/4
18:30-20:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tis 23/4
19:30-21:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 25/4
18:00-20:00 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 26/4
19:15-21:15 |
Match mot Sjövalla FK/Mölnlycke IS
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Lör 27/4
10:00-11:00 |
Fixardag KBK
Apelsinplan |
Sön 28/4
16:00-18:00 |
Match mot Herrestads AIF
Undavallen Konstgräs |
Sön 28/4
17:15-19:15 |
Match mot Öjersjö IF Blå
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Mån 29/4
18:30-20:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tis 30/4
19:30-21:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Ons 1/5
14:15-16:15 |
Match mot Jönköpings Södra IF
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 2/5
18:00-20:00 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 3/5
18:45-20:45 |
Match mot IF Mölndal Fotboll Röd
Åbyvallen 2 Konstgräs |
Mån 6/5
18:30-20:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |