Välkommen till KBK P-08 (U16)
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Kungsladugårds BK 2 | 2 | 6 |
2. Backatorp IF | 2 | 6 |
3. Sävedalens IF Blå | 2 | 6 |
4. Partille IF FK Vit | 2 | 3 |
5. Öjersjö IF Blå | 1 | 3 |
6. Lerums IS 2 | 2 | 3 |
7. Ale United | 2 | 3 |
8. IF Mölndal Fotboll Röd | 0 | 0 |
9. Kongahälla/Kareby | 1 | 0 |
10. Hovås Billdal IF Röd | 2 | 0 |
11. Lerkils IF | 2 | 0 |
12. IK Zenith | 2 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Landvetter IS Grön | 3 | 7 |
2. Sävedalens IF Vit | 2 | 6 |
3. Ytterby IS Vit | 3 | 6 |
4. Jonsereds IF | 2 | 4 |
5. Kungsladugårds BK 1 | 1 | 3 |
6. Hovås Billdal IF Vit | 1 | 3 |
7. Mölnlycke IF Svart | 1 | 3 |
8. Lindome GIF | 2 | 3 |
9. Qviding FIF Vit | 1 | 1 |
10. Utbynäs SK Gul | 3 | 1 |
11. Lerums IS 1 | 0 | 0 |
12. Sjövalla FK/Mölnlycke IS | 1 | 0 |
13. Partille IF FK Röd | 1 | 0 |
14. Örgryte IS Fotboll | 3 | 0 |
15. Eriksbergs IF Blå | 2 | 0 |
16. Angered MBIK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Gerdskens BK | 2 | 6 |
2. Husqvarna FF | 2 | 6 |
3. Kinna IF | 2 | 6 |
4. Jönköpings Södra IF | 1 | 3 |
5. Herrestads AIF | 2 | 3 |
6. Kungsladugårds BK | 2 | 3 |
7. Norrby IF | 2 | 3 |
8. Utsiktens BK | 1 | 0 |
9. Skövde AIK | 2 | 0 |
10. Backatorp IF | 2 | 0 |
11. IFK Uddevalla | 2 | 0 |
12. Vänersborgs FK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Örgryte IS Fotboll (P16) | 5 | 12 |
2. Utsiktens BK/Näsets SK (P16) | 5 | 11 |
3. BK Häcken (P16) | 5 | 10 |
4. Kungsladugårds BK (P16) | 5 | 6 |
5. Varbergs BoIS FC (P16) | 5 | 3 |
6. Falkenbergs FF (P16) | 5 | 1 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Floda BoIF Vit | 16 | 30 |
2. Kungsladugårds BK 2 | 16 | 30 |
3. Hovås Billdal IF Röd | 16 | 29 |
4. Lunden Överås BK Vit | 16 | 26 |
5. Landvetter IS Vit | 16 | 24 |
6. Ytterby IS Röd | 16 | 20 |
7. Jonsereds IF Gul | 16 | 19 |
8. Hisingsbacka FC Svart | 16 | 15 |
9. Torslanda IK Röd | 16 | 12 |
10. Lindome GIF Svart | 0 | 0 |
11. Majorna FC | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IFK Göteborg | 17 | 45 |
2. Örgryte IS Fotboll Röd | 17 | 45 |
3. GAIS | 17 | 39 |
4. Kungsladugårds BK 1 | 17 | 38 |
5. Qviding FIF Vinröd | 16 | 36 |
6. BK Häcken Svart | 17 | 34 |
7. Sävedalens IF Vit | 17 | 32 |
8. Floda BoIF Blå | 17 | 25 |
9. Lundby IF | 17 | 24 |
10. Lerums IS 1 | 17 | 23 |
11. Backatorp IF Svart | 17 | 23 |
12. Mölnlycke IF Svart | 17 | 19 |
13. Landvetter IS Grön | 17 | 13 |
14. Hovås Billdal IF Vit | 17 | 11 |
15. Askims IK Svart | 17 | 11 |
16. Näsets SK Gul | 17 | 9 |
17. Eriksbergs IF Blå | 17 | 7 |
18. Kärra KIF Gul | 16 | 6 |
Medlemsdagar Intersport
22 apr
Uppstart födda 2019
8 apr
Fixardag KBK nu på lördag
26 mar
Påminnelse - årsmöte 2024
19 mar
Medlemsavgiften fakturerad
18 mar
Kallelse till årsmöte 19/3 kl 18:00
27 feb
Medlems- och träningsavgift 2024
19 feb
Uppdatera personuppgifter
26 jan
Renovering klubbhuset
24 jan
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Truppen för 2024 är full men du kan ändå visa ditt intresse här nedan.
Om du vill provspela med oss så fyll i ansökan via länken nedan.
Tor 25/4
18:00-19:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 26/4
19:15-21:15 |
Match mot Sjövalla FK/Mölnlycke IS
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Lör 27/4
10:00-11:00 |
Fixardag KBK
Apelsinplan |
Sön 28/4
16:00-18:00 |
Match mot Herrestads AIF
Undavallen Konstgräs |
Sön 28/4
17:15-19:15 |
Match mot Öjersjö IF Blå
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Mån 29/4
18:30-20:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tis 30/4
19:30-21:30 |
Träning P08
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Ons 1/5
14:15-16:15 |
Match mot Jönköpings Södra IF
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 2/5
18:00-20:00 |
Träning P08 (U16)/domarutbildning
Klubbstugan plan 2 |
Fre 3/5
18:45-20:45 |
Match mot IF Mölndal Fotboll Röd
Åbyvallen 2 Konstgräs |
Mån 6/5
18:30-20:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Tis 7/5
19:30-21:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Ons 8/5
20:15-22:15 |
Match mot Utsiktens BK
Åkeredsvallen 2 Konstgräs |
Tor 9/5
00:00-23:59 |
Göteborg Cup
Göteborg |
Tor 9/5
17:00-18:30 |
Match mot Rælingen FK
Bergsjövallen |
Tor 9/5
20:15-22:15 |
Match mot Ale United
Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs |
Fre 10/5
00:00-23:59 |
Göteborg Cup
Göteborg |
Fre 10/5
09:00-10:30 |
Match mot Vallens IF
Sälofjordsplan |
Fre 10/5
16:00-17:30 |
Match mot Ytterby IS
Kviberg 2 konstgräs |
Lör 11/5
00:00-23:59 |
Göteborg Cup
Göteborg |